Navigace - Egypt
Dovolená Egypt Recenze hotelů Egypt
Novinky Egypt Hotely a ubytování Egypt
Víza Egypt Fotogalerie Egypt
Mapy a průvodce Egypt  


      --> Přírodopis
        --> Zvířata

        Nebezpečná zvířata

Egypt - Zvířata

Zdejší krajina je pustá. Najdeme zde několik stovek druhů savců. Nejpočetnější jsou domácí myši, krysy. Jinak zde neuvidíte nic kromě velbloudů, koní, oslů, ovcí a buvolů.
Poušť je domovem pro krásná zvířata jako je leopard, hyena, pouštní rys, pouštní kočky, vlk, gazela apod. Z ptáků zde můžeme zahlédnout přes 430 různých druhů. Každým rokem imigrují tisíce ptáků z Evropy do Afriky přes Egypt. Egyptský zákon chrání čápy, plameňáky, volavky a všechny větší druhy. Nejrozšířenějším z ptačích druhů je vrabec domácí a vrána. V zahradách Káhiry můžete zahlédnout dudky hledající hmyz.
V Egyptě se vyskytuje kole 34 druhů hadů. Nejznámější je kobra nebo zmije. Mezi kameny dávejte pozor na škorpióny, kterých je tu poměrně velké množství. Zvířetem Nilu je od pradávna krokodýl. V roce 1891 britský voják zabil posledního krokodýla. V současnosti jsou krokodýli chráněni a vyskytují se pouze v jezeru Nasser.
V moři se pohybuje nespočetné množství živočichů. K nejznámějším patří b<>žraloci – útoky žraloků jsou v této oblasti velmi ojedinělé, želvy – želva zelená, (jsou chráněny zákonem, ale přesto se někdy objeví v jídelníčku restaurací) delfíni, medúzy, korály, měkkýši, mořské houby, apod.

Druhy žraloků, které můžete potkat v Egyptě:

žralok dlouhoploutvý
žralok lagunový
žralok leopardí
žralok - chůva
žralok černocípý
žralok liščí
žralok velrybí
žralok bělokrajný
žralok černolemý
kladivoun bronzový

Průvodce a mapy


Egypt...
Egypt - DVD
99 Kč
Egypt
Egypt
272 Kč
EGYPT...
EGYPT - mapa
156 Kč
Egypt
Egypt
449 Kč

Odkazy
odkaz