Navigace - Egypt
Dovolená Egypt Recenze hotelů Egypt
Novinky Egypt Hotely a ubytování Egypt
Víza Egypt Fotogalerie Egypt
Mapy a průvodce Egypt  


      --> Kdo tu žije? - o lidech

      Obecné informace
      Náboženství
      -->Národnosti
      Další zajímavosti
      Sociální uspořádání

Egypt - Národnosti

moderní Egypťané jsou hrdi na svou historiiobyvatelé Luxoru99 % obyvatelstva tvoří Egypťané (muslimové). Núbijci jsou starodávný národ, který žije na hranici mezi Temnou Afrikou a arabským světem. Za časů faraónů platila Núbie za zásobárnu zlata. Severní část Núbije byla připojena k egyptskému státu, za správce byli dosazováni guvernéři. Ti se osamostatnili a založili království země Kuš. Bezohledné vykořisťování Núbijců se vymstilo. Núbijci se spojili s Hyksósy proti faraónům. Se zánikem Nové říše získala Núbie nezávislost. V současnosti se Núbijci přesídlili do Kóm Omba nebo se usadili za hranicí Súdánu. To proto, že vodní nádrž v Asuánu zaplavila jejich původní oblast osídlení. Většina Núbijců žije z turistického ruchu, někteří odešli za zaměstnáním do Káhiry.
Beduíni přesídlili z arabského pobřeží a usadili se v izolovaných oblastech, které jsou pro obživu nejtvrdší, např.Západní a Východní poušť a Sinaj. V současnosti žije v Egyptě kolem 500 000 Beduínů. Žijí kočovným způsobem.
Berberové se usadili na západě země a kolem oázy Siwa. Je to poměrně malá skupina. Zachovali si svoje zvyky a svůj jazyk, přestože většina z nich mluví arabsky.


Průvodce a mapy


Egypt...
Egypt - DVD
99 Kč
Egypt
Egypt
272 Kč
EGYPT...
EGYPT - mapa
156 Kč
Egypt
Egypt
449 Kč

Odkazy
odkaz