Navigace - Egypt
Dovolená Egypt Recenze hotelů Egypt
Novinky Egypt Hotely a ubytování Egypt
Víza Egypt Fotogalerie Egypt
Mapy a průvodce Egypt  


      --> Zajímavosti, postřehy, informace od návštěvníků

      -->Symboly
      Papyrus
      Hieroglyfy
      Bohové
      Egyptologie
      Mumifikace
      Objevení Tutanchamónova hrobu a záhadná kletba
      Divy světa

Egypt - Symboly

supEGYPTSKÝ SUP – ochránce privilegií, duchovní průvodce, proměňuje zlé vlastnosti v životní sílu, symbol lidské duše, dává sílu ducha a víru v sebe je věštbou osudu, která může ukázat na věci a předměty, které určí budoucnost.

STROM ŽIVOTA – symbol moci, životních sil, obrody, stavby vesmíru, začátku nebeského ráje, nesmrtelnosti a nepřetržitého znovuzrození.


egyptský kříž životaEGYPTSKÝ KŘÍŽ ŽIVOTA „ANCH“ – symbol věčně žijících božstev, označuje život, narození, žití. Má dávat dlouhověkost a věčné zdraví, je klíčem k otevření mimozemských bran ráje.Podle nejobecnější interpretace vyjadřuje symbol kombinace pozitivního a negativního.

FÉNIX – posvátná volavka, zrodila se sama ze sebe, symbol života obnovujícího se smrtí.

KOBRA – posvátný had, symbol božské a královské moci, ztělesnění bohyně Velko, známe ji jako ochránkyni faraónů, symbolizována čelenkou v podobě kobry se vztyčenou hlavou, s tímto symbolem jsou vyobrazováni všichni faraóni a sluneční bohové.

LOTOSOVÝ KVĚT – symbol věčných změn, vitality a harmonie, sloužil jako talisman pro udržení mladistvosti a krásy, pro regeneraci.

skarabeus
SFINGA – ztělesňuje tajemno a záhady života, má lví tělo, orlí křídla, hlavu a poprsí jako žena, měla za úkol střežit hrobky a posvátné chrámy, symbolizovala faraónovu moc.

SKARABEUS – vruboun posvátný, žije v pouštních píscích a dunách (často valí kuličku obsahující zárodky jeho potomstva). Symbol slunečních bohů, ztělesnění nesmrtelnosti, je schopen zplodit sám sebe a tím být živý navěky, je talismanem pro štěstí. Sloužil i jako pečetidlo. Na mumii se pokládal tzv. „srdeční skarabeus“. Někteří archeologové považují skaraby za starověkou obdobu novin, protože na nich byly popisovány různé novinky. Patří k nejrozšířenějším objektům nálezů archeologů. Byly zhotovování z různých kamenů, ze stříbra nebo zlata.

Průvodce a mapy


Egypt...
Egypt - DVD
99 Kč
Egypt
Egypt
272 Kč
EGYPT...
EGYPT - mapa
156 Kč
Egypt
Egypt
449 Kč

Odkazy
odkaz