Navigace - Egypt
Dovolená Egypt Recenze hotelů Egypt
Novinky Egypt Hotely a ubytování Egypt
Víza Egypt Fotogalerie Egypt
Mapy a průvodce Egypt  


      --> Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

      Nemoci, nebezpečná zvířata
      Dopravní předpisy
      Společenská etiketa
      Co tam nesmím jíst a pít
      -->Osobní bezpečnost

Egypt - Osobní bezpečnost

Je dobré nepřehlížet otázku bezpečnosti. Jsou místa, kde pobyt může být riskantní a místa, která jsou absolutně bezpečná. Někteří návštěvníci budou dokonce souhlasit, že egyptská města jsou nejbezpečnější na světě.
Odlišností od evropských států je faktor islámu. Muslimové jsou velmi citliví na evropské chování, které by někdy mohlo urážet jejich náboženské cítění.
Samozřejmě jsou zde pouliční zloději. Jsou také místa, kde jsou kapsáři organizovaní ve skupinách (Káhira, okolo pyramid v Gíze,..)
Egyptský turistický ruch byl oslaben díky několika hrůzným teroristickým akcím, v minulých dekádách to přineslo mnoho mrtvých. Proto jsou také autobusy či vlaky vezoucí turisty většinou doprovázeny policejní hlídkou (tzv. konvoje). Obecně vzato ale není Egypt nebezpečnější než kterékoli jiné město v Evropě.Stále zde ale i přes všechna opatření existují i lokality, kam je pro vstup vyžadováno povolení od Travel Permits Department of the Ministry of Interior. Mezi tyto lokality patří příhraniční oblast s Libyí a oblasti Sinaje mimo silnice. Dále je třeba upozornit na oblasti na Sinaji, kde se doposud nacházejí neodkrytá minová pole z předchozích válek, často označená pouze ostnatým drátem.
Nedoporučuje se cestování osamělým ženám. To přináší mnoho problémů, nedorozumění a nebezpečí.
Pokud vám někdo nabídne nějakou drogu, odmítněte. Jsou zde přísné tresty nejen za obchodování, ale i za pouhé držení omamných látek. Také se vyvarujte balíčků, které Egypťané posílají do zahraničí pro své příbuzné.

Průvodce a mapy


Egypt...
Egypt - DVD
99 Kč
Egypt
Egypt
272 Kč
EGYPT...
EGYPT - mapa
156 Kč
Egypt
Egypt
449 Kč

Odkazy
odkaz