Navigace - Egypt
Dovolená Egypt Recenze hotelů Egypt
Novinky Egypt Hotely a ubytování Egypt
Víza Egypt Fotogalerie Egypt
Mapy a průvodce Egypt  


      --> Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

      Nemoci, nebezpečná zvířata
      Dopravní předpisy
      -->Společenská etiketa
      Co tam nesmím jíst a pít
      Osobní bezpečnost

Egypt - Společenská etiketa

V hotelech i v restauracích je běžné spropitné ve výši 15 % účtované ceny. Rovněž při poskytnutí sebemenší služby se očekává bakšiš. To se týká jak hotelového personálu, taxikářů, majitelů lodí, chovatelů velbloudů, tak i zřízenců v mešitách, chrámech a jiných památkách. Děti si cení propisovacích tužek nebo barevných zapalovačů, ale neměli bychom jim dávat peníze.
Pozor na fotografování. Platí tu pravidlo, že se nesmí fotografovat vojenské objekty, mosty, přístavy, letiště, policejní stanice a také nevěsty. Za zvláštní poplatek se smí fotografovat ve většině staroegyptských památek, chrámů, sbírek a muzeí. (Luxor, Gíza,..). Pokud chcete „zvěčnit“ na fotografii místní obyvatele, je slušné požádat je o povolení a zanechat jim malé spropitné. Často se stává že jeden z místních se nechá zvěčnit i bez zeptání a pak žádá bakšiš, někdy je téměř nemožné cokoliv jiného než opravdu zaplatit. Při fotografování dětí se ptejte vždy rodičů.
Egypťané jsou velmi konzervativní co se týče oblečení. Oblékejte si dlouhé kalhoty, protože čím méně toho má turistka na sobě, tím více je obtěžována. Na některých místech, příliš nezaplněných turisty, se raději koupejte v tričku. Nezapomeňte na dlouhé rukávy při návštěvě kostelů a mešit.Vyvarujte se vodění žen za ruku a polibkům na veřejnosti.
V Egyptě je státním náboženstvím islám a proto je tu omezená nabídka alkoholu. Nevhodné je požívání alkoholických nápojů na veřejnosti V mezinárodních hotelích a velkých restauracích však najdete nabídku, téměř velkou jako kdekoli jinde.


Průvodce a mapy


Egypt...
Egypt - DVD
99 Kč
Egypt
Egypt
272 Kč
EGYPT...
EGYPT - mapa
156 Kč
Egypt
Egypt
449 Kč

Odkazy
odkaz