Navigace - Egypt
Dovolená Egypt Recenze hotelů Egypt
Novinky Egypt Hotely a ubytování Egypt
Víza Egypt Fotogalerie Egypt
Mapy a průvodce Egypt  


      --> Kdy je nejlepší tam jet?

      Kalendář zajímavých akcí
      -->Počasí a podnebí
      Svátky

Egypt - Počasí a podnebí

Počasí
Průměrné teploty při pobřeží jsou kolem 20 °C. Na jihu v Asuánu kolem 26 °C. Nejvyšší teploty v těchto oblastech dosahují 31 – 50 °C. V zimních měsících klesají teploty v noci na severu až k 8 °C. V poušti jsou změny teplot extrémnější, přes den je velice horko a sucho, v noci chladno a větrno. V Alexandrii jsou časté srážky. Naproti tomu lidé z Kharga oáza ve Western desert (Západní poušť) neviděli déšť již 17 let.
Pro Egypt jsou příznačné především pravidelné a silné větry. Za blahodárný je považován severní vítr vanoucí od Středozemního moře. Je vlhký a chladný a vane téměř po celý rok. V dávných dobách umožňoval lodím na Nilu plout proti silnému proudu. V březnu a dubnu vane vítr z rozžhavené pouště - Western Desert v rychlosti až 150 km/h.Tento vítr „khamsi“ je suchý, horký a prašný. Obloha je zamlžená prachem. Způsobuje písečné bouře a lidská obydlí jsou pokryta vrstvou písku.


Podnebí
Ve vnitrozemí převládá podnebí kontinentální s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží je podnebí subtropické. Jediným stálým tokem je Nil, podél něhož roste subtropické rostlinstvo.
Egyptské klima je suché a horké téměř po celý rok. Výjimkou jsou měsíce prosinec, leden a únor. To může být na severu Egypta poměrně chladno a větrno, hlavně v noci.

Průvodce a mapy


Egypt...
Egypt - DVD
99 Kč
Egypt
Egypt
272 Kč
EGYPT...
EGYPT - mapa
156 Kč
Egypt
Egypt
449 Kč

Odkazy
odkaz